آژانس بین المللی انرژی: عراق در سال 2030 سومین فراوری کننده نفت جهان می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که عراق در سال 2030 میلادی در رتبه سوم بزرگترین فراوری کنندگان نفت قرار خواهد گرفت.

آژانس بین المللی انرژی: عراق در سال 2030 سومین فراوری کننده نفت جهان می گردد

به گزارش ایرنا، رسانه های عراق به نقل از آژانس بین المللی انرژی نوشتند: عراق موقعیت خود را در میان فراوری کنندگان بزرگ نفت تقویت خواهد نمود تا در رتبه سوم بزرگترین منبع عرضه جدید در دنیا قرار گیرد و صندلی خود را در سازمان اوپک نیز ارتقا دهد.

این آژانس که مقر آن در پاریس می باشد با بیان اینکه عراق فراوری نفت خود را تا سال 2030 میلادی به 6 میلیون بشکه در روز افزایش می دهد، احتمال داد که عراق فراوری نفت خود را تا سال 2030 و به نسبت 30 درصد افزایش خواهد داد تا در رتبه بندی از کانادا که اکنون چهارم می باشد، پیشی بگیرد.

آژانس بین المللی انرژی اضافه کرد: افزایش فراوری نفت عراق، کمبود نفت در بازار بدلیل بحران های منطقه از جمله اوضاع در ونزوئلا و لیبی را جبران خواهد نمود.

دولت عراق پیش تر اعلام نموده بود در سال 2019 شرکت ملی نفت عراق به فراوری روزانه 4 میلیون بشکه نفت خواهد رسید.

در بودجه سال 2019 میلادی عراق، میانگین صادرات نفت 3 میلیون و 880 هزار بشکه در روز و به نرخ هر بشکه 56 دلار مشخص شده است.

این در حالی است که میانگین صادرات نفت عراق در بودجه سال 2018 میلادی، سه میلیون و 800 هزار بشکه در روز و به نرخ هر بشکه 46 دلار مشخص شده بود.

همچنین درحالی که طی دو دهه گذشته ذخایر نفت این کشور 135 میلیارد بشکه برآورد می شد، این رقم به گفته مقامات عراقی اکنون به 153 میلیارد بشکه رسیده است.

منبع: انتخاب

به "آژانس بین المللی انرژی: عراق در سال 2030 سومین فراوری کننده نفت جهان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس بین المللی انرژی: عراق در سال 2030 سومین فراوری کننده نفت جهان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید