ابراز نگرانی پنتاگون از خروج سئول از پیمان اطلاعات نظامی با ژاپن

سخنگوی پنتاگون اظهار کرد، آمریکا از تصمیم کره جنوبی برای خروج از پیمان اطلاعاتی با ژاپن به شدت نگران و متاسف است.

ابراز نگرانی پنتاگون از خروج سئول از پیمان اطلاعات نظامی با ژاپن

سرهنگ دیو ایستبرن، سخنگوی پنتاگون ضمن ابراز نگرانی از این تصمیم کره جنوبی اظهار کرد، شراکت اطلاعاتی برای همکاری دفاعی در این منطقه امری حیاتی است.

وی اضافه نمود، آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در صورت همکاری با یکدیگر کشورهایی امن تر و قدرتمندتر خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این سخنگو در این بیانیه تاکید نمود: ما، ژاپن و کره جنوبی را به همکاری برای حل اختلافاتشان تشویق می کنیم.

وزارت امور خارجه ژاپن نیز روز پنج شنبه سفیر کره جنوبی در این کشور را در اعتراض به تصمیم سئول برای سرانجام دادن به پیمان اطلاعات نظامی میان دو کشور احضار کرد.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از سئول درخواست نموده بود که این توافق اطلاعاتی را ترک نکند زیرا این اقدام ممکن است بر مذاکرات خلع سلاح هسته ای کره شمالی تاثیرگذار باشد.

این توافق در سال 2016 میان ژاپن و کره جنوبی به امضا رسید و قرار بود در تاریخ 24 اوت به طور اتوماتیک تمدید گردد. این توافق، اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با فعالیت های هسته ای کره شمالی و توانایی های روبه رشد نظامی چین را تنظیم می کرد.

تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن در واکنش به این تصمیم سئول اظهار کرد، سرانجام ادن به این پیمان نشان دهنده یک ارزیابی کاملا غلط از شرایط امنیتی فعلی در منطقه است.

حکم یک دادگاه در سئول برای جبران خسارت قربانیان کار اجباری از سوی ژاپن طی سال های 1910 تا 1945 روابط میان این دو کشور را درگیر تنش نموده است. توکیو تاکید دارد که مساله خسارت حل شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ابراز نگرانی پنتاگون از خروج سئول از پیمان اطلاعات نظامی با ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی پنتاگون از خروج سئول از پیمان اطلاعات نظامی با ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید