افشای جزئیات جدیدی درباره زندگی البغدادی، از کودتای جنگجویان خارجی تا عمل جراحی

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، گروه تروریستی داعش شاهد اختلافات داخلی شدید و کودتای سران جنگجوی خارجی این گروه به ویژه تونسی ها بوده است.

افشای جزئیات جدیدی درباره زندگی البغدادی، از کودتای جنگجویان خارجی تا عمل جراحی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، اختلافات شدیدی در صفوف گروه تروریستی داعش بروز نموده است که به مرحله کودتای سران جنگجوی خارجی و عرب به ویژه جنگجویان تونسی رسیده است. بارزترین علت این اختلاف نیز ناپدید شدن ابوبکر البغدادی تروریست و خلیفه خودخوانده داعش و عدم حضور او در ملاء عام است.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی شورای عالی قضایی، این اختلافات روی البغدادی که آرامش معمول خود را حفظ نموده، تاثیر منفی گذاشته است. یک منبع نزدیک به البغدادی گفته است که وی خسته و فرسوده شده است. البغدادی همچنین با مسائل جسمی نیز دست و پنجه نرم می نماید. او از ناحیه گوش چپ مورد عمل جراحی در منطقه البوکمال سوریه قرار گرفته است.

رباح علی ابراهیم علی البدری پسر عموی تروریست البغدادی و پسر خانه اش و دوست دوران کودکیش اکنون در دستگاه قضایی عراق محاکمه می گردد. دستگاه قضایی عراق اعتراف های کامل او را منتشر نموده است. رباح علی ابراهیم علی البدری پیش از دستگیری مسئول به اصطلاح دفتر کشاورزی داعش از مهمترین تامین کننده منابع اقتصادی این گروه بود.

رباح در اعترافات خود در دادگاه الکرخ ویژه رسیدگی پرونده های تروریستی داستان آنچه در تنها دیدارش با پسرعمویش از زمان اعلام خلافت خودخوانده داعش رخ داد، روایت کرد.

رباح گفت که وی و دیگر نزدیکان البغدادی هشدار داده بودند که به البغدادی نزدیک نشوند یا با او دیدار نکنند، زیرا بیم آن می رود که تحت تعقیب باشند و به واسطه آنها البغدادی تحت تعقیب قرار بگیرد یا محل حضورش فاش گردد.

این تروریست گفت: من از نزدیکان البغدادی بودم که از کودکی با او بزرگ شدم. ما در اواخر دهه هشتاد قرن گذشته از هم جدا شدیم زیرا من برای دریافت مدرک دکترا به بغداد رفتم. در این دوره گاهی همدیگر را می دیدیم.

وی اضافه نمود: البغدادی فردی آرام بود و تفکرات افراطی و تندرو نداشت. او سال 2007 میلادی توسط نیروهای آمریکایی بازداشت و در زندان بوکا نگهداری شد. در سال 2008 میلادی آزاد شد و آن موقع با او دیدار کردم و این آخرین دیدارم تا زمان اعلام خلافت او بود. سال 2010 میلادی فهمیدم که به خاطر عضویت در گروههای تروریستی مورد پیگرد قرار گرفته است.

رباح گفت: وقتی داعش سیطره خود بر بعضی از استان ها و شهرهای عراق را اعلام نمود، من در منطقه الدور در استان صلاح الدین بودم. سه فرزند از مجموع شش فرزندم به داعش پیوسته بودند، زیرا اکثر ساکنان منطقه ای که ما در آن زندگی می کردیم، به داعش پیوستند و با این گروه بیعت کردند. بعد از آن به نینوا رفتم و در آنجا در برابر حاکم شرعی ولایت نینوای داعش ملقب به ابومصطفی بیعات، بیعت کردم.

این تروریست در اعترافات خود در برابر بازپرس ویژه دستگاه اطلاعات ملی عراق گفت: من در دفتر کشاورزی، بخش دام و طیور به کار گمارده شدم و کارم فقط دامپروری و فروش آنها و ارسال پول آن به بیت المال بود. دفتر کشاورزی یکی از منابع اقتصادی مهم داعش در کنار سایر منابع بود.

وی اضافه نمود: کار سه فرزندم در مقرهای نظامی ولایت نینوا بود و وقتی والی استان نینوای داعش در آن موقع دستور انحلال همه تشکیلات اداری و الحاق جنگجویان آن به مقرهای نظامی را هنگام پیشروی نیروهای نظامی عراق برای آزادسازی شهر موصل داده بود، به این فرزندانم ماموریت هایی علیه نیروهای نظامی عراقی خط مقدم داده شد تا با آنها درگیر شوند.

رباح گفت: وقتی شهر موصل از سوی نیروهای عراقی آزاد شد، به همراه خانواده های خود به ولایت فرات رفتیم و آنجا نیز در دفتر کشاورزی کار می کردم. بعد از پیشروی نیروهای عراقی برای آزادسازی استان الانبار، به مرزهای سوریه و به طور معین منطقه شعفه رفتیم.

وی درباره کوشش برای دیدار با ابوبکر البغدادی پسر عمومی تروریست خود گفت: هشدارهای زیادی از طرف برادر البغدادی به ما داده شد و از کوشش ما به عنوان افراد نزدیک به البغدادی برای نزدیک شدن یا دیدار با وی جلوگیری شد زیرا بیم آن می رفت که البغدادی مورد پیگرد دستگاههای امنیتی قرار بگیرد یا محل حضورش شناسایی گردد لذا حتی حرف دیدار را هم نمی زدم. برادر البغدادی مامور حفاظت او و محافظ شخصی اش بود.

این تروریست گفت: یک روز وقتی در خانه ای در منطقه شعفه بودم، احمد برادر ابوبکر البغدادی و محافظ شخصی او همراه فردی به نام ابوهاجر که نمی شناختم، آمدند و از من خواستم تا به آنها به محل نامعلومی برم.

وی اضافه نمود: سوار خودرو شدم و آنها چشم های من را بستند تا جهت یا محلی را که به آنجا می رویم، نبینم. وقتی به محل رسیدیم و چشم هایم را بازکردند، ابوبکر البغدادی پسر عمویم و دوست دوران کودکیم را دیدم. شوکه شده بودم و هرگز تصور آن را نمی کردم.

این تروریست گفت: ابوبکر البغدادی در خانه ای ساده و 150 متری زندگی می کرد و همراهش یک مرد عرب بود که به نظر می رسید سعودی تبار باشد. از من و حال و روزم و سرنوشت خانواده ام پرسید. از من خواست تا خانواده ها را به محل امنی ببرم تا از نبردهای شدت گرفته و نیز اختلافاتی که در گروه داعش افتاده بود، آسیبی نبینند.

وی توضیح داد: به البغدادی گفتم که اختلاف های شدیدی در گروه به خاطر ناپدید شدن وی یا تاخیر در حضور علنی او و ادعای جنگجویان عرب مبنی بر نبودن خلیفه به راه افتاده است و حتی یک بار که در یکی از راهروهای یکی از مساجد بودیم، یک جنگجوی تونسی آمد و گفت که خلیفه ای وجود ندارد؟ او با صدای بلند گفت که خلیفه کجاست؟

رباح گفت: البغدادی به من گفت که ما افرادی که علیه ما اقدام می کردند، غرق کردیم. او از همه اتفاقات خبر داشت. این اختلافات آنقدر شدت گرفت که به مرحله کودتای جنگجویان خارجی و عرب رسید. بیشترین کسانی که در صفوف داعش به اختلافات دامن می زدند و ادعا می کردند که خلیفه وجود ندارد، تونسی ها بودند. ما همچنین از سعودیهایِ صفوف داعش نیز به خاطر تندروی و افراط گرایی مبالغه آمیز آنها رنج می بردیم.

این تروریست گفت: آثار خستگی و سالخوردگی بر چهره خلیفه نمایان بود. او به خاطر عمل جراحی گوش چپ در منطقه البو کمال سوریه درد می کشید.

وی اضافه نمود: البغدادی از منطقه شعفه سوریه فاصله زیادی نداشت. 10 تا 15 دقیقه طول کشید که به محل حضورش برسیم. این نشان می داد که او دور یا دستکم خارج از این منطقه به سرنمی برد.

این تروریست گفت: البغدادی با من خداحافظی کرد و من به همان صورتی که آمده بودم، چشم بسته خارج شدم. لطف کرد و مقداری پول به من داد. من تنها فرد نزدیک البغدادی بودم که بعد از اینکه سرنموده گروه داعش شد، با او برای اولین و آخرین بار ملاقات کردم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افشای جزئیات جدیدی درباره زندگی البغدادی، از کودتای جنگجویان خارجی تا عمل جراحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیات جدیدی درباره زندگی البغدادی، از کودتای جنگجویان خارجی تا عمل جراحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید