انتقاد مسکو از بی تفاوتی سازمان ملل در قبال رفتار غیرقانونی آمریکا با دیپلمات های روس

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از رفتار غیرقانونی دولت آمریکا با دیپلمات های روس و بی تفاوتی دبیرکل سازمان ملل متحد در قبال این رفتارها انتقاد کرد.

انتقاد مسکو از بی تفاوتی سازمان ملل در قبال رفتار غیرقانونی آمریکا با دیپلمات های روس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای از بی تفاوتی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تحد در قبال سنگ اندازی های دولت آمریکا بر سر راه دیپلمات های روس شاغل در سازمان ملل متحد انتقاد کرد.

ماریا زاخارووا در این بیانیه که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه روسیه نیز منتشر شده، خاطرنشان نموده است: افسران روسی که در یک فرآیند رقابتی انتخاب شده و با تصمیم دبیرکل سزامان ملل متحد به سمت های مرتبط با مسائل نظامی در دفاتر وابسته به دبیرخانه سازمان ملل متحد منصوب شده اند، اکنون ماههاست که برای دریافت ویزا آمریکا معطل مانده اند. درخواست ویزا بعضی از این آنها بیش از یک سال است که تحت آنالیز قرار گرفته است.

این دیپمات ارشد روس اضافه نمود: دلیل چنین اتفاقی نیز این است که آنتونیو گوترش در مقابله با تخلفات آمریکا کاملاً ناکام بوده و عملاً چشم خود را به روی این تخلفات بسته است.

تکرار اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا علیه دیپلمات های بعضی کشورها -مشخصاً کشورهای مخالف سیاست های واشنگتن- باعث شده است که مقامات تعدادی از کشورها ضرورت انتقال مقر سازمان ملل متحد به کشورهای بی طرف را مطرح نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتقاد مسکو از بی تفاوتی سازمان ملل در قبال رفتار غیرقانونی آمریکا با دیپلمات های روس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مسکو از بی تفاوتی سازمان ملل در قبال رفتار غیرقانونی آمریکا با دیپلمات های روس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید