با اجرای جشن نوروزگاه، یک زوج جوان در لنده راهی خانه بخت شد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه و بویراحمد، ،معاون گردشگری استان، فرماندارشهرستان لنده، جمعی از مسئولان، هنرمندان،مردم شهرستان و گردشگران نوروزی دومین جشن بهاری نوروزگاه شامگاه دوشنبه 5فروردین ماه 98 در شهر لنده برگزار گردید.

با اجرای جشن نوروزگاه، یک زوج جوان در لنده راهی خانه بخت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویر احمد، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی این استان، درحاشیه این جشن با بیان اینکه این جشنواره با محتوای نشاط و شادی برای مردم و گردشگران نوروزی برگزار می گردد گفت: کوشش داریم تا فرهنگ بومی مردم استان در قالب جشنواره ها به گردشگران نوروزی معرفی گردد.

باقری اضافه نمود: در این جشن فرهنگ استان، نوع زندگی، غذاهای سنتی، نوع پوشش، معیشت زندگی، موسیقی و صنایع دستی استان برای گردشگران نوروزی که از سراسر کشور به این استان سفر می نمایند ،معرفی می گردد.

دبیر ستاد خدمات سفر در کهگیلویه وبویراحمد توضیح داد: در کنار این جشواره غرفه هایی ازآثار صنایع دستی هنرمندان، تولیدات و توانمندیهای روستاییان، معرفی البسه محلی و پخت نان و غذاهای سنتی برپا نیز برپا شده است.

فرماندار لنده نیز در این جشنواره با تقدیر از اقدام فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گفت: برگزاری جشن نوروزگاه نشاط اجتماعی را برای مردم و گردشگران در لنده ایجاد نموده است.

دارا کریمی نژاد نشاط را لازمه جامعه دانست و گفت: اجرای برنامه های فرهنگی همراه با موسیقی سنتی می تواند پیغام آور شور و امید به زندگی در بین مردمم فراهم سازد.

با اجرای جشن نوروزگاه در شهرسستان لنده یک زوج جوان با شرکت در این جشن مراسم عروسی خود را سنتی برگزار کردند و راهی خانه بخت شدند.

منبع: میراث آریا

به "با اجرای جشن نوروزگاه، یک زوج جوان در لنده راهی خانه بخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اجرای جشن نوروزگاه، یک زوج جوان در لنده راهی خانه بخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید