تدارک اجرای برنامه های آیینی در موزه های اردبیل برای ایام نوروز

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: برنامه های آیینی برای اجرا در موزه های استان در ایام عید نوروز تدارک دیده شده است.

تدارک اجرای برنامه های آیینی در موزه های اردبیل برای ایام نوروز

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی با اعلام این خبر اضافه نمود: جهت استقبال از میهمانان نوروزی برنامه های آیینی و سنتی استان برای اجرا در موزه ها تدارک دیده شده است.

او در رابطه با خانه تکانی موزه ها بخصوص مجموعه شیخ صفی الدین در ایام عید گفت: محل ورودی شیخ صفی تا چینی خانه برای نمایش جاذبه های تاریخی و گردشگری استان طراحی می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه نمای لباس های دوره صفوی تا پهلوی در موزه مردم شناسی به نمایش گذاشته می گردد، اضافه نمود: این نمایشگاه باید به گونه ای باشد که با بازدید از آنجا اطلاعاتی از تمامی جاذبه های استان دریافت گردد.

فلاحی با بیان اینکه فضاسازی مناسب مجموعه شیخ صفی الدین و راه اندازی موزه در جنت سرای مجموعه شیخ صفی در سال 98 خواهد بود ادامه داد: در این نمایشگاه باید عظمت صفویه به نمایش گذاشته گردد.

او اضافه نمود: برنامه های مختلف آیینی ویژه استقبال از نوروز و سفره هفت سین در موزه ها برای ایام عید نوروز اجرا خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "تدارک اجرای برنامه های آیینی در موزه های اردبیل برای ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک اجرای برنامه های آیینی در موزه های اردبیل برای ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید