ترامپ شرایط اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای شرایط اضطرار ملی در قبال جمهوری اسلامی ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

ترامپ شرایط اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که شرایط اضطرار ملی علیه ایران به مدت یک سال دیگر تمدید شده است.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور وقت آمریکا در روز 14 نوامبر 1979 میلادی با صدور فرمان اجرایی 12170، شرایط اضطراری در قبال ایران اعلام نموده است.

این بیانیه اضافه نمود: روابط ما با ایران هنوز عادی نشده است و فرایند اجرای توافقنامه 19 ژانویه 1981 با تهران همچنان ادامه دارد، به همین دلیل، شرایط اضطراری ملی اعلام شده در 14 نوامبر 1979 میلادی و اقدامات اتخاذشده برای رسیدگی به این شرایط اضطراری همچنان باید تا بعد از 14 نوامبر 2019 میلادی ادامه یابد.

کاخ سفید در این بیانیه اشاره نموده است که شرایط اضطراری فعلی که بر اساس فرمان اجرایی 12170 علیه ایران اعمال شده با شرایط اضطراری دیگری که به موجب فرمان 12957 از تاریخ 15 مارس 1995 میلادی علیه تهران وضع شده، تفاوت دارد. اقدام جدید کاخ سفید با تمدید شرایط اضطراری که 12 مارس اجرایی شده، فرق دارد.

جیمی کارتر رئیس جمهور سابق آمریکا فرمان اجرایی 14 نوامبر 1979 را 10 روز پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران صادر نموده است. به موجب این فرمان، تمامی دارایی های ایران در خاک آمریکا توقیف می گردد.

فرمان اجرایی 12957 نیز از 15 مارس 1995 میلادی توسط دولت بیل کلینتون درخصوص منع معاملات نفتی ایران صادر شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ شرایط اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ شرایط اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید