ترکیه: آتش بس در ادلب سوریه از 2 روز دیگر شروع می گردد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، وزارت دفاع ترکیه بعد از یک روز از اعلام شروع آتش بس در ادلب سویه می گوید آتش بس در این استان سوری از دو روز دیگر شروع خواهد شد.

ترکیه: آتش بس در ادلب سوریه از 2 روز دیگر شروع می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه شروع اجرای توافق آتش بس در استان ادلب سوریه را به دو روز دیگر موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، آکار گفت که این توافق از نیمه شب یکشنبه هفته آینده وارد مرحله اجرا خواهد شد.

وزیر دفاع ترکیه در حالی از موعد جدید اجرای توافق آتش بس می گوید که وزارت دفاع روسیه دیروز پنجشنبه گفت که این توافق از بعد از ظهر دیروز شروع شده است.

سرتیپ یوری بورکینوف، فرمانده روسی مرکز پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه سوریه در این باره گفت که بر اساس توافقی که مسکو با ترکیه به آن دست یافته، این توافق از ساعت 14:00 امروز (به وقت دمشق) در منطقه کاهش تنش ادلب شروع شده است.

این فرمانده روس از فرماندهان و سرکرده های گروهک های تروریستی خواست از اقدامات تحریک آمیز خود دست برداشته و راستا ایجاد راهکار مسالمت آمیز در مناطق تحت اشغال خود را در پیش بگیرند.

توافق آتش بس در ادلب سوریه یک روز بعد از آن اجرا می گردد که رؤسای جمهور روسیه و ترکیه طی بیانیه ای مشترک بر ضرورت اجرای توافق های به عمل آمده بین طرفین در خصوص سوریه و کوشش برای مقابله با تروریسم و مقابله با جدایی طلبان در سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور عربی تأکید کردند.

استان ادلب سوریه به همراه مناطق اطراف آن بر اساس توافق آستانه چهارم بین ایران، روسیه و ترکیه جزو مناطق کاهش تنش به شمار می رود. مطابق این توافق، مقابله با گروه های تروریستی مانند داعش و جبهة النصره (شاخه سوری القاعده) در هر نقطه ای از سوریه امری لازم است حتی در مناطق کاهش تنش.

این استان از تابستان 2015 به دست گروه تروریستی جبهه النصره افتاد و ارتش سوریه حق دارد مطابق مفاد توافق آستانه چهارم علیه این گروهک عملیات کند. جبهه النصره با حمایت ترکیه برای اینکه مشمول این بند از توافق نگردد، بارها اسم خود را تغییر داده و هم اکنون تحت عنوان هیئة تحریر الشام در این استان سوری حضور دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترکیه: آتش بس در ادلب سوریه از 2 روز دیگر شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: آتش بس در ادلب سوریه از 2 روز دیگر شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید