توصیه های بهداشتی به زائران اربعین حسینی، غذا های این موکب ها را مصرف کنید تا سالم بمانید

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، رئیس اداره بهداشت محیط وزارت بهداشت در خصوص مصرف آب و غذای غیربهداشتی در مراسم راهپیمایی اربعین هشدار داد.

توصیه های بهداشتی به زائران اربعین حسینی، غذا های این موکب ها را مصرف کنید تا سالم بمانید

محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به توصیه های بهداشتی به زائران مراسم پیاده روی اربعین، اظهار کرد: ما به زائران اربعین توصیه می کنیم که هنگام پیاده روی بهتر است از آب بسته بندی استفاده نمایند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط کنترل دقیق و ویژه ای بر روی موکب های بین دو شهر نجف و کربلا دارند و به همین دلیل به مردم توصیه می کنیم که تا حد امکان از غذاهای موکب های ایرانی استفاده نمایند زیرا آنها مسائل بهداشتی را با همکاری و نظارت بازرسان بهداشت محیط به طور کامل رعایت می نمایند.

تمهیدات ویژه اورژانس برای راهپیمایی اربعین حسینی

بخور، نخورها برای زائران اربعین حسینی

فرهادی گفت: افرادی که در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می نمایند بهتر است با خود غذاهای فاسد شدنی را حمل ننمایند و برای تقویت بنیه جسمانی خود از مواد غذایی خشکی مانند خشکبار و غذاهای کنسرو شده استفاده نمایند تا دچار مسمویت غذایی در طول راستا پیاده روی اربعین نشوند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه نمود: یکی از مسائلی که وزارت بهداشت توجه دقیق و جدی نسبت به آن دارد، موضوع تردد زائران کشورهای هم جوار مانند پاکستان و افغانستان است، وزارت بهداشت کنترل کامل بر روی سلامت زائران دارد و هیچگونه مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

او گفت: تا حد امکان برای مصرف نوشیدنی های گرم مانند چای از لیوان های گیاهی یا فلزی استفاده نمایند زیرا لیوان های پلاستیکی کدر و حتی شفاف مناسب مایعات داغ نیستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توصیه های بهداشتی به زائران اربعین حسینی، غذا های این موکب ها را مصرف کنید تا سالم بمانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های بهداشتی به زائران اربعین حسینی، غذا های این موکب ها را مصرف کنید تا سالم بمانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید