خلق مجسمه های چاپ 3بعدی با استفاده از تصاویر 2بعدی

پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی، برای درک بهتر حرکات بدن انسان، سیستمی ابداع نموده اند که مجسمه سه بعدی بدن را ارائه می دهد.

خلق مجسمه های چاپ 3بعدی با استفاده از تصاویر 2بعدی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ام.آی.تی نیوز، درک حرکات بدن برای همه گونه های جاندار کارآمد است زیرا می تواند در یافتن بهترین زاویه بدن به آنها یاری کند.

با درک حرکات بدن، فوتبالیست ها می توانند بهترین زاویه را برای پرتاب توپ انتخاب نمایند و جانوران نیز قادر به انتخاب بهترین حالت برای شکار هستند اما ویدئوهای ضبط گردیده از این حرکات نمی توانند تصویر کاملی ارائه دهند.

دلیل ارئه ندادن تصویر کامل این است که فیلم ها و تصاویر ضبط گردیده برای آنالیز حرکات بدن، دوبعدی هستند و ساختار سه بعدی خاصی از یک شخص یا شیء ارائه نمی دهند. ما نمی توانیم بدون آنالیز هندسه کامل، حرکات کوچک و جزئی که به ما در حرکت سریع تر یاری می نمایند، درک کنیم.

پژوهشگران آزمایشگاه علوم رایانه و هوش مصنوعی (CSAIL) دانشگاه ام.آی.تی (MIT) موفق گردیده اند راه بهتری برای درک حرکات پیچیده بدن ابداع نمایند.

آنها سیستم جدیدی ابداع نموده اند که در آن از الگوریتم جدیدی استفاده می گردد. این الگوریتم می تواند با استفاده از دو ویدئوی دوبعدی، مجسمه های حرکتی سه بعدی ارائه دهد که چگونگی حرکت کردن بدن انسان را معین می نمایند.

این سیستم موسوم به مو اسکالپ (MoSculp)، علاوه بر تجسم جذاب زیبایی شناسی شکل و زمان، می تواند جزئیات بیشتری در مورد حرکت ورزشکاران حرفه ای و یا هر کسی که برای اصلاح حرکات فیزیکی خود کوشش می نماید، ارائه دهد.

زیومینگ ژانگ (Xiuming Zhang)، دانشجوی دکتری دانشگاه ام.آی.تی و نویسنده ارشد این پژوهش گفت: شما می توانید فیلمی از یک تنیس باز و فیلمی از خودتان را در حال یادگیری تنیس به سیستم ارائه دهید. سپس سیستم، مجسمه حرکتی تنیس باز و شما را به صورت سه بعدی می سازد و به این ترتیب، می توانید حرکات آنها را با هم مقایسه کنید. در نتیجه، قادر به درک بهتر و جامع حرکت و اصلاح آن خواهید بود.

از آنجا که مجسمه های حرکتی، سه بعدی هستند، کاربران می توانند برای راهنمایی و دیدن آنها از زوایای متفاوت، از یک رابط رایانه ای استفاده نمایند و اطلاعات مربوط به حرکت را ارائه دهند.

این گروه پژوهشی، مقاله خود را در کنفرانس UIST برلین ارائه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خلق مجسمه های چاپ 3بعدی با استفاده از تصاویر 2بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق مجسمه های چاپ 3بعدی با استفاده از تصاویر 2بعدی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید