دو کتاب جدید از شهید مطهری منتشر شد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، علی مطهری از انتشار دو کتاب جدید در مجموعه آثار مرحوم شهید مطهری با عنوان فطری بودن دین و فطرت و تربیت خبر داد.

دو کتاب جدید از شهید مطهری منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران از انتشار دو کتاب خبرداد و گفت: فطری بودن دین و فطرت و تربیت دو کتاب تازه منتشره استاد شهید مرتضی مطهری هستند.

وی ادامه داد: فطری بودن دین عنوان کتابی است در 208 صفحه که با قیمت، 25000 تومان عرضه شده است.

مطهری به بخش هایی از کتاب اشاره کرد و بیان داشت: در بخشی از کتاب می خوانیم؛ در انسان یک استعداد و میل و محرک نهفته ای در زمینه گرایش های دینی وجود دارد. اما این که این میل و محرک نهفته چگونه جریان پیدا کند بستگی دارد که چگونه هدایت و رهبری شود. ولی به هرحال این مبدأ جوشش در انسان وجود دارد. فطری بودن دین به معنای این نیست که انسان، دیندار به دنیا می آید. اگر انسان دیندارِ بالفعل به دنیا بیاید دیگر احتیاجی به پیغمبران نیست که بیایند برای مردم دین بیاورند و تعلیمات بدهند و مردم را هدایت کنند. (صفحه 112 کتاب)

فرزند شهید مطهری به کتاب دیگر استاد شهید مطهری اشاره و توضیح داد: فطرت و تربیت اثری است با 116 صفحه که به تازگی منتشر شده است.

وی با بیان بخشی از این اثر گفت: در بخشی از کتاب آمده است؛ تربیت به معنی واقعی یعنی رشد دادن استعداد های درونی انسان. یعنی ما خودمان را به انسان ها تطبیق بدهیم، نه انسان ها را به امیال و اغراض خودمان تطبیق بدهیم؛ برویم ببینیم خدای متعال در نهاد انسان چه استعداد هایی قرار داده است؛ همان استعداد ها را پرورش بدهیم. آنجا دیگر نه مسئله عادت دادن است نه عادت بازگرفتن؛ رشد دادن فطریات انسان است. (صفحه 45 و 46 کتاب)

وی در خاتمه از عرضه این دو اثر از سوی انتشارات صدرا خبرداد و گفت: این دو کتاب هم اکنون در دسترس بوده و مراسم رونمایی از آن نیز چندی پیش برگزار شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دو کتاب جدید از شهید مطهری منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو کتاب جدید از شهید مطهری منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید