سنگریزه های رنگارنگ دریاچه مک دونالد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، خبرنگاران: پارک ملی Glacier در ایالت مونتانا در مرر کانادا، بیش از 700 دریاچه دارد، هرچند تنها 131 دریاچه آن اسم دارند. حدود 200 دریاچه آن بیش از 200آکر مساحت دارند و ده ها دریاچه بیش از هزاران آکر، که این مساحت برای یک دریاچه کوهستانی معمول نیست. علاوه بر این آب این دریاچه ها به طور قابل ملاحظه ای زلال هستند و این به دلیل دمای پایین دریاچه در طول سال است که مانع رشد پلانکتون ها می گردد. به همین دلیل عجیب نیست که می توانید جزییات کف درساچه را تا عمق 9 متری و یا حتی بیشتر ببینید.

سنگریزه های رنگارنگ دریاچه مک دونالد

یکی از برجسته ترین ویژگی های بعضی از این دریاچه ها، وجود انواع سنگ ها و سنگریزه های رنگی درست زیر سطح آب و در سواحل آن هاست. سنگ ها طیف وسیع رنگی از قرمز تیره تا مارون و از سبز تا آبی را دربرمی گیرند. سنگریزه های رنگی به وفور در کناره های دریاچه مک دونالد در قسمت غربی پارک دیده می گردد.

دریاچه مک دونالد بزرگترین دریاچه این پارک ملی با مساحت 28 کیلومتر مربع است. هم چنین این دریاچه طولانی ترین دریاچه به طول 15 کیلومتر و عمیق ترین آن ها به عمق 141 متر نیز هست. این سنگ ها درواقع در سراسر پارک وجود دارند و دوره های مختلف تشکیل شده اند.

منبع: برترین ها

به "سنگریزه های رنگارنگ دریاچه مک دونالد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگریزه های رنگارنگ دریاچه مک دونالد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید