غربالگری ساکنان منطقه 12 با ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، اولین مرکز کال سنتر پهنه شرق تهران به منظور غربالگری شهروندان در سوله بحران ناحیه 2 منطقه 12 کار خود را شروع می نماید.

غربالگری ساکنان منطقه 12 با ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها

وبلاگ اخبار گردشگری/ فاطمه عسگری نیا: سعید شاه میر با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار ما اضافه نمود: طرح غربالگری شهروندان تهران با راهبری قرارگاه پدافند محمد رسول الله و با همکاری مجموعه ای از دستگاه های اجرایی اعم از آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و شهرداری تهران شروع شده و زیر ساخت های لازم برای اجرای این طرح را شهرداری تهران تامین نموده است.

او ادامه داد: به منظور اجرای این طرح آموزش های لازم به نیروهای مستقر در کال سنترها ارائه شده و اطلاعات فردی خانوارها به وسیله مراکز بهداشت مناطق و نواحی در اختیار این نیروها قرار می گیرد تا نسبت به تماس با خانوارهای ساکن در منطقه اقدام نمایند.

معاون خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 12 گفت: در طرح غربالگری خانوارهای تهرانی بعد از تماس با 250 هزار نفر جمعیت ساکن در منطقه 12، اطلاعات سلامتی مد نظر از افراد اعم از وجود نشانه های ابتلا به ویروس اعم از سرفه، تنگی نفس و...، ابتلا یا عدم ابتلای اعضای خانواده به بیماریهای زمینه ای، وجود افراد بالای 60 سال در خانواده و ... از آنها اخذ و تاکید می گردد در صورت مشاهده هر گونه علائمی با شماره ای که در اختیار انها قرار می گیرد تماس بگیرند.

شاه میر اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح و اخذ اطلاعات خانوارها گام مهمی در راستا غربالگری خانواده های تهرانی برداشته گردد.

او یادآور شد: به این منظور شهرداری منطقه12 نسبت به استقرار 20 سیستم کاربر، 20 خط تلفن و اینترنت برای ثبت اطلاعات خانوارها در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت در سوله بحران ناحیه 2 منطقه12 مستقر نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "غربالگری ساکنان منطقه 12 با ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری ساکنان منطقه 12 با ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید