نرم ربات سریع با الهام از زبان وزغ و سمندر ساخته شد

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مهندسان پزشکی زیستی دانشگاه پرودو پس از مطالعه حیوانات دوزیست رباتی ابداع نموده اند که بسیار سریع حرکت می نماید و حتی می تواند با زبان خود یک حشره را شکار کند.

نرم ربات سریع با الهام از زبان وزغ و سمندر ساخته شد

آفتاب پرست، وزن و سمندرها الهام بخش طیف جدیدی از نرم ربات ها هستند که می توانند فعالیت های اتوماتیکی مختلفی را انجام دهند.

مهندسان پزشکی زیستی و صنعتی با مطالعه انرژی ارتجاعی ذخیره شده در زبان این حیوانات که برای شکار به کار می رود را مطالعه کردند. هدف این مطالعه شبیه سازی حرکت زبان این حیوان به طور سریع و غیر رباتیک بود.

ربات ابداعی آنان با استفاده از پلیمرهای انعطاف پذیر و کشسانی ساخته شده که شبیه کش های لاستیکی هستند. داخل این پلیمر کانال های پنوماتیکی وجود دارد که تحت فشار منبسط می گردد.

هنگام ساخت ربات، با کشیده شدن بدنه آن در یک یا چند جهت انرژی ارتجاعی ذخیره شد.

این نرم ربات مانند زبان آفتاب پرست می تواند 5 برابر طول خود کشیده گردد و یک سوسک پرنده زنده را در120 میلی ثانیه شکار کند.

رامسس مارتینز استاد دانشکده مهندسی پزشکی زیستی در دانشگاه پرودو می گوید: ما معتقدیم ساخت چنین ربات هایی با قابلیت حرکات مختلف و سرعت بالا به انجام سریع تر بسیاری از فعالیت های اتوماتیک منجر می گردد.

این نرم ربات های انعطاف پذیر نسبت به نمونه های معمولی چند مزیت دارند. نخست آنکه آنها می توانند اشیا را با دقت و سرعت بالاتری کنترل نمایند.

آنها می توانند از انرژی ارتجاعی ذخیره شده در لایه الاستومری خود استفاده نمایند تا بدون مصرف هیچگونه نیروی خارجی ، اشیا را تا 100 برابر وزن خود نگه دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نرم ربات سریع با الهام از زبان وزغ و سمندر ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرم ربات سریع با الهام از زبان وزغ و سمندر ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید