نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود

شهردار همدان گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در سال 2020 در همدان به تصویب رسید.

نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود

عباس صوفی در ششمین نشست کمیته هماهنگی معرفی میراث برای ثبت های زنجیره ای در کشورهای راستا جاده ابریشم اضافه کرد: این شهر قدیمی ترین شهر زنده جهان با بیش از سه هزار سال سابقه مدنیت است و 500 سال پایتخت ایران بزرگ بوده است.

وی با بیان اینکه انتظار ما از مهمانان مجمع جهانی راه ابریشم معرفی همدان در شهرها و کشورهای خود است، گفت: مهمترین درخواست مسئولان همدانی از مجمع جهانی راه ابریشم آن است که ظرفیت های همدان که زمانی یکی از مهمترین کریدورهای راه ابریشم بوده و چهارراه راه ابریشم محسوب شده در ثبت جهانی راستاهای راه ابریشم در اولویت قرار گیرد.

شهردار همدان گفت: امیدوارم با برگزاری این نشست ها در کشورهای مختلف ظرفیت ارتباطی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی کشورهای حاشیه جاده ابریشم را بالا ببریم و به این نتیجه برسیم که راه ابریشم باید مجدد احیا شود.

صوفی با بیان اینکه با برنامه ریزی سازمان جهانی یونسکو و مجمع جهانی راه ابریشم پیشنهاد کردیم سال 2020 نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در همدان برگزار شود، اضافه کرد: این نمایشگاه با ظرفیت کشورهای عضو راه ابریشم نمایشگاهی قوی خواهد بود.

اجلاس جهانی گردشگری یکم تا هفتم مهرماه با حضور 40 مهمان از 14 کشور در همدان در حال برگزاری است.

این مهمانان از کشورهای فرانسه، ازبکستان، آذربایجان، چین، روسیه، کره جنوبی، ژاپن، بوتان، ترکیه، سوئیس، قرقیزستان، تاجیکستان، قزاقستان و نپال هستند.

منبع: دنیای سفر

به "نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید