سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان: درهای تیم ملی هم چنان باز است، کسی در حاشیه امنیت نیست

به گزارش وبلاگ اخبار گردشگری، مریم آزمون مدعی است هیچ یک از بازیکنان در حاشیه امنیت قرار ندارند و درهای تیم ملی به روی نفرات برتر همچنان باز است.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان: درهای تیم ملی هم چنان باز است، کسی در حاشیه امنیت نیست

به گزارش خبرنگاران، مرحله نخست اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال بانوان از یکم بهمن ماه شروع شده و تا پنجم بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت و ملی پوشان خود را برای حضور در مرحله مقدماتی جام ملت های فوتبال آسیا آماده می نمایند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که هیچ یک از بازیکنان در حاشیه امنیت نیستند، اظهار کرد: ما بر اساس معیار و برنامه ریزی که داشته ایم بازیکنانی را انتخاب خواهیم کرد که به برنامه ما یاری نمایند. در حال حاضر مرحله نخست اردو از اول بهمن ماه شروع شده که تا پنجم نیز ادامه خواهد داشت. به دلیل این که ملی پوشان در لیگ برتر شاغل هستند طوری برنامه ریزی نموده ایم که اردوها از روزهای آدینه تا سه شنبه برگزار گردد و مرحله دوم اردو نیز از آدینه تا سه شنبه شروع خواهد شد. هیچ یک از بازیکنان در حاشیه امنیت قرار ندارند.

او با بیان این که بازیکنان در میدان مسابقه باید خود را نشان دهند ادامه داد: در مرحله دوم اردو ریزشی را خواهیم داشت، هم چنین با شرکت در تورنمنت و با بازی محبت آمیز با اوکراین می توانیم بازیکنان را محک بزنیم و اگر در آن رقابت ها بازیکنی مد نظر ما نباشد، حتما جایگزینی برای او خواهیم داشت. من و همکارانم روزهای آدینه در بازی های لیگ برتر برای تماشای بازی ها حضور داریم تا اگر بازیکنی مد نظر ما بود او را به تیم ملی دعوت کنیم. درِ تیم ملی هم چنان به روی همه باز است و مثل گذشته نیست که با یک ارنج ترکیب تیم ملی تعیین گردد، هیچ حاشیه امنیتی برای کسی وجود ندارد.

آزمون درباره ملاقات محبت آمیز با اوکراین بیان کرد: 12 تا 19 اسفندماه تیم ملی اوکراین در ایران حضور خواهد داشت و روزهای 16 و 18 اسفندماه 2 بازی محبت آمیز ای را با تیم زیر 20 سال اوکراین خواهیم داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم زیر 20 سال اوکراین برای بازی با تیم بزرگسالان ما مناسب است یا خیر؟ گفت : تیم اوکراین یک تیم اروپایی است که ریشه یی و آکادمیک فوتبال را بازی می نماید و این برای بازیکنان ما محک بسیار خوبی می گردد، هم چنین می توانیم میزان آمادگی بازیکنان و نقاط قوت و ضعف آن ها را شناسایی کنیم و حد و اندازه های تیم ملی مقابل یک تیم کلاسیک را بشناسیم.

آزمون درباره سایر ملاقاتهای تدارکاتی تیم ملی، بیان کرد: به چند کشور آسیایی و اروپایی برای برگزاری ملاقاتی محبت آمیز نامه زده ایم و با دو کشور آذربایجان و رومانی نیز گفتگو نموده ایم که اگر بگردد بهمن ماه برای برگزاری ملاقات محبت آمیز به این دو کشور سفری داشته باشیم. برگزاری این ملاقاتهای محبت آمیز به آمادگی هر چه بیش تر ملی پوشان یاری خواهد نمود.

سرمربی تیم ملی با اشاره به این که آمادگی ملی پوشان در حد لیگ خودمان است، اعلام نمود: بازیکنان ما از نظر آمادگی خوب هستند، اما آمادگی آن ها در حد لیگ برتر خودمان است. زمانی که ما می خواهیم با تیم های ویتنام، سنگاپور و میانمار بازی کنیم، باید از نظر آمادگی در سطح همان ها باشیم. آمادگی آن ها بسیار با بازیکنان ما متفاوت است. من و همکارانم با برنامه ریزی صحیح از لحاظ تکنیک، تاکتیک، بدنسازی و تغذیه در صدد این هستیم تا تیم خوبی را راهی مسابقات کنیم. آن طور که فدراسیون و کادرفنی برنامه ریزی نموده اند در وهله نخست هدف حفظ یک تیم خوب برای شرکت در مسابقات و روزهای فیفا دی است. هم چنین این که همه باید بدانند که ما یک تیم ملی آماده برای حضور در تورنمنت ها و رقابت های بین المللی داریم تا جایگاهی که تیم ملی فوتبال بانوان ایران شایسته آن است، دست یابیم.

آزمون آینده تیم ملی را خوب ارزیابی و بیان کرد: من این نوید را می دهم که فوتبال بانوان ایران بسیار تغییر نموده است که در چند رده سنی بازیکن سازی داشته ایم. در حال حاضر نیز قاسمی، از بازیکنان 16 سال در اردوها حضور دارد که یکی از استعدادهای خوب فوتبال کشور است. در اردوی بعد نیز از بازیکنان بسیار خوب تیم 19 سال مانند، بهشت که یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر است و آینده بسیار خوبی نیز خواهد داشت برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت خواهیم کرد.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران فروردین ماه در مرحله مقدماتی جام ملت های فوتبال آسیا به مصاف حریفانی از میانمار، سنگاپور، سوریه و ویتنام خواهد رفت که آزمون درباره حریفان، گفت : در حال حاضر نمی توان گفت این گروه سخت است یا آسان. تمام جهان به بازی فوتبال علاقه دارند و به همین دلیل نیز پیشرفت داشته اند. حتی کشورهایی که در دورترین نقطه آسیا قرار دارند، در حال پیشرفت هستند همان طور که ما پیشرفت کردیم. ما شناخت نسبی نسبت به ویتنام و سنگاپور داریم، چرا که تیم 19 سال ما با ویتنام و 16 سال با سنگاپور بازی داشته اند، تیم میانمار نیز مشابه ویتنام بازی می نمایند. تمام کوشش خود را برای صعود به کار خواهیم بست. البته این بستگی به روز بازی و آمادگی بازیکنان دارد. همان طور که می دانید گروه ها، گروه مرگ و زندگی هستند، چرا که از هر پنج تیم تنها یک تیم به مرحله بعدی صعود خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی در سرانجام از رسانه ها تقاضای حمایت بیش تر از فوتبال بانوان داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان: درهای تیم ملی هم چنان باز است، کسی در حاشیه امنیت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان: درهای تیم ملی هم چنان باز است، کسی در حاشیه امنیت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید